از زمان آغاز به کار تلگرام در سال ۲۰۱۳ اغلب ویژگی های جدیدی را ارائه داده است که در اکثر برنامه های پیام رسانی دیگر وجود ندارد. توسعه دهندگان این پیام رسان هر بار با اضافه کردن ویژگی های جدید و به روزرسانی های بیشتر ادامه می دهند و امروز امکان ارسال پیام زمانبندی شده در نسخه ۵٫۱۱ فراهم شده است.

ارسال پیام زمانبندی شده تلگرام

ارسال پست زمان دار تلگرام

پیام زمانبندی شده در تلگرام چیست؟

شاید برخی ها برایشان سوال پیش آید که ویژگی زمانبندی پیام چیست؟ همانطور که از نامش پیداست ، شما می توانید پیام مورد نظر خود را حالا چه عکس ، ویدیو و .. باشد می توانید تاریخی برای ارسال مشخص کنید تا در تاریخ مشخص شده به فرد مورد نظر یا کانال مورد نظر ارسال شود ، به همین سادگی!

ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام دسکتاپ

برای برنامه ریزی پیام در تلگرام دسکتاپ کافیست با کلیک راست بر روی دکمه ارسال یا send در نوار ابزار گپ ، گزینه Schedule Message را انتخاب کرده و تاریخ و زمان را تعیین کنید. هنگامی که پیام برنامه ریزی شده شما با موفقیت ارسال شد ، اعلانی دریافت می کنید و در صورت عدم موفقیت ، پیامی برای شما ارسال نخواهد شد.

همراه با پیام های برنامه ریزی شده ، برنامه دسکتاپ تلگرام همچنین به شما امکان می دهد یادآوری هایی را برای خودتان از طریق چت پیام های ذخیره شده ترتیب دهید.

ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام نسخه موبایل

افرادی هم که علاقمند به ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام از طریق نسخه های نصب شده روی دستگاه موبایل هستند ، پس از تایپ پیام مورد نظرشان در صفحه چت با مخاطب شان روی با فشردن انگشت روی دکمه send ، گزینه set a reminder را انتخاب کرده و سپس تاریخ و ساعت مورد نظر را تعیین کرده و سپس روی دکمه آبی رنگ پایین صفحه اشاره کنید تا پیام شده زمان بندی و در زمان مشخص شده ارسال شود.

پیام زمانبندی شده تلگرام

ایجاد پست زمان دار شده در کانال تلگرام

پیام زمانبندی شده تلگرام

لغو ارسال پیام زمان بندی شده

خب تا اینجا نحوه ارسال پیام زمان دار را آموختیم حال مواردی پیش می آید که از ارسال پیام زمان بندی شده صرف نظر می کنیم برای انجام این کار کافیست به چت یا کانالی که برای ان پیام زمان بندی شده قرار دادیم مراجعه نماییم در پایین صفحه مطابق شکل زیر کلیک نماییم تا وارد صفحه پیام های زمان دار شویم سپس با کلیک روی هر پیام گزینه لغو ارسال یا Cancel Sending را انتخاب می کنیم و ارسال ان لغو خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *